Негабаритний вантаж – розмір, правила перевезення, штрафи, вимоги ПДР в Україні
Важкі вантажні перевезення – це спеціалізований вид вантажоперевезень. Багато водіїв мріють перевозити негабаритний вантаж, тому що вони приносять більше прибутку. Транспорт, завантажений негабаритом є джерелом підвищеної небезпеки на дорозі, особливо якщо йдеться про транспортування містом. З цієї причини подібні перевезення здійснюються відповідно до жорсткого регламенту, який вимагає:
- спланувати, погодити та затвердити маршрут проходження;
- обладнати транспортний засіб необхідними застережливими знаками;
- підготувати відповідні дозвільні та супровідні документи.
Що таке негабаритний вантаж
Негабаритний вантаж – це той, який перевищує розміри чи вагу стандартного. Розміри негабаритного вантажу складають більше 4 м у висоту, 20 м завдовжки, 2,55 м завширшки та ззаду якщо виступає за габарити транспортного засобу більш ніж на 2 м.
При перевезенні таких вантажів потрібно враховувати навантаження на осі. Якщо буде перевищувати, такий груз вести не можна. Водій у дорозі повинен контролювати кріплення та стан вантажу. Дуже важливо уникнути падіння та ще гірше створити перешкод руху.
Особливості перевезення негабаритного вантажу та ПДР
Для транспортування важкого грузу зазвичай застосовуються низькорамні платформи, особливо якщо вантаж перевищує стандартну висоту. Обов’язково використання знака “негабаритний вантаж”, який виглядає як чергування білих і червоних діагональних смуг. Знак встановлюється на крайню частину вантажу, що виступає за межі транспортного засобу. Наприклад, якщо вантаж виступає ззаду, потрібно розмістити знак саме тут. А при перевищенні ширини бортом ТЗ – помістити його на бічні сторони.
За правилами перевезення негабаритних вантажів вантажний автомобіль також комплектується габаритними вогнями, переднім ліхтарем та світлоповертачами (білим – спереду, червоним – ззаду). Це необхідно для простоти ідентифікації транспортного засобу у темний час доби. В окремих випадках потрібен супровід службовими автомобілями поліції. Доцільність цього визначає автоінспекція.
Перевезення негабаритного вантажу: що відноситься
Для підприємств частіш за все необхідно перевезти: верстати, промислове обладнання, вироби, труби, важку спецтехніку, металоконструкції, апарати та товари на палетах, матеріали для будівництва, рекламні щити, трансформатори та генератори.
Приватні особи перевозять дивани, корпусні меблі, побутова техніку, мотоцикли, квадроцикли, скутери, катери та човни.
Як правильно доставляти негабаритні вантажі
Розрізняють кілька способів:
- Перевезення збірних вантажів. Це найкращий варіант, якщо відправка не займає цілий автомобіль. Ми перевозимо її на склад разом із замовленнями інших клієнтів, завдяки цьому транспортування коштує дешевше.
- Індивідуальне перевезення фурою. Коли необхідно перевезти крихкий дорогий виріб або велику партію товару, можна замовити виділений транспорт, у якому будуть лише ваші речі.
- Перевезення контейнером. Такий спосіб актуальний для віддалених районів. Контейнер дозволяє використовувати для доставки негабаритний вантаж експорт різний транспорт: машину, поїзд, морський фрахт.
Спеціальні вимоги щодо транспорту
Якщо вантаж надто важкий або нестандартний для звичайного навантаження краще замовити транспорт із спеціальними пристроями – гідробортом або маніпулятором. Для негабаритних перевезень використовують автомобілі з відкритим кузовом, боковим та верхнім завантаженням. Якщо ви регулярно возете негабаритний вантаж то варто купити знак, який буде попереджати інших водіїв. Будьте обережні на дорозі та не нарушайте правила дорожнього руху.