Як перевозити холодильник під час переїзду?
Правильне перевезення холодильника — одна з найпоширеніших проблем після покупки техніки, яка дуже чутлива до стрибків температур, поштовхів та ударів. Після неправильного транспортування холодильний агрегат може вийти з ладу. Є також обмеження щодо розміщення техніки, її положення та швидкісного режиму вантажного автомобіля.
Щоб не витрачати кошти на ремонт або купівлю нового агрегату, слід звернутися до перевіреної компанії, у якої буде така послуга як перевезення холодильника.
Як підготувати холодильник до транспортування?
Незважаючи на те, в якому положенні вертикальному або горизонтальному перевозитиметься агрегат, його слід ретельно підготувати:
- розморозити та просушити — ці маніпуляції потрібно зробити мінімум за добу до перевезення, щоб виріб добре просох, і вся волога з робочих елементів встигла випаруватися;
- демонтувати конструктивні деталі — розібрати скляні перегородки, полиці, ящики, запакувати їх у плівку або папір та зафіксувати клейкою стрічкою;
- закріпити компресор — для цього знадобляться фіксуючі болти від виробника, які затягнуть двигун у нерухомий стан, якщо їх і немає, можна використовувати картон;
- дверцята — щільно притиснути до холодильника і перетягнути ременями або мотузкою, щоб під час руху машини вони не відкрилися;
- упаковка корпусу — при транспортуванні агрегату у вертикальному положенні або лежачи на боці, є суттєвий ризик пошкодити корпус, тому його поверхню варто обернути м’якою тканиною, щільним папером, газетою або повітряно-пухирчастою плівкою.
Для переміщення підготовленого предмета краще використовувати спеціальний візок для навантаження. Для спуску з верхніх поверхів слід скористатися послугами фахівців, вантажники акуратно занурять агрегат в автомобіль, не кидаючи і не вдаряючи його.
Рекомендації виробників: як правильно перевозити холодильник?
Незважаючи на свою видиму монолітність, великі габарити та надійність, агрегат досить крихкий, неправильне перевезення може пошкодити його та вивести з ладу. Більшість виробників рекомендує перевозити техніку у вертикальному положенні. Таким чином, мінімізуються ризики поломки його елементів, попадання олії в контури циркуляції холодоагенту, що може спровокувати засмічення капілярної трубки та подальшого виходу пристрою з ладу.
Але такий варіант зовсім незручний, коли висота предмета перевищує кілька метрів. У такому разі знадобиться транспорт значних розмірів.
Як правильно перевозити новий холодильник?
Найзручніший варіант — це скористатися послугами доставки магазину, де було придбано виріб. Співробітники транспортують предмет суворо у вертикальному положенні, тому що багато виробників можуть відмовити у гарантійному обслуговуванні техніки після її неправильного перевезення.
Другий за популярністю варіант — вдатися до послуг логістичної компанії. Такі підприємства нададуть автомобіль із великим кузовом та допоможуть закріпити агрегат спеціальними ременями, надійно зафіксувавши його. Компанії беруть на себе відповідальність за збереження заводської коробки при перевезенні, а також гарантують акуратне навантаження та вивантаження, використовуючи для цього підйомні ліфти.
Відмова від послуг мувінгової компанії заощадить ваші кошти на транспортування, але може призвести до серйозної поломки агрегату. При недбалому відношенні та неправильному перевезенні може статися витік холодоагенту, збовтування та змішування робочих рідин, розрив трубок, поява сколів, подряпин та тріщин.
Варто зазначити, що не слід відразу підключати пристрій до електромережі. Агрегат, який переніс сильні вібрації і нахили більш схильний до поломок. Щоб масло рівномірно розтеклося по системі, знадобиться мінімум 4-5 годин, а збовтаний холодоагент розподілиться по системі і зовсім через 10-11 годин. Тому слід розпочинати експлуатацію через добу після покупки.
Обов’язково слід зберегти заводську упаковку, папір та пінопласт, які знадобляться у разі звернення до сервісного центру за гарантією або переїздом.
Чи можна перевозити холодильник у горизонтальному положенні на боці?
На якому боці правильно транспортувати техніку, щоб мінімізувати ризики пошкодження — досить важливе питання, інакше не вислизнути від дорогого ремонту. Але якщо у вашому місті немає компанії з великим автопарком, де є машини з високими бортами, доведеться піти на ризик.
Перед перевезенням важливо з’ясувати, якою трубою з мотора виходить фреон. Обережно обстежуйте кожен елемент техніки у вимкненому стані. Якщо трубка трохи тепла або гаряча, то вона є головним елементом і її слід правильно розмістити, щоб уникнути пошкодження. Після установки агрегату рідини стікають назад і система охолодження продовжить своє функціонування без збоїв.
Чи можна перевозити холодильник на дверцятах чи задній стінці?
Деякими виробниками допускається такий варіант перевезення. Але якщо в інструкції до експлуатації техніки немає таких рекомендацій, не слід сподіватися на випадок. Краще транспортувати виріб, поклавши його в горизонтальне положення на бік. Перевезення на задній стінці може під тиском своєї ваги виробу порушити його теплоізоляцію. А переміщення на дверцятах взагалі заборонено — це може призвести до поломки корпусу.
Особливості перевезення холодильників у зимовий час
При низькій температурі масло, що знаходиться в компресорі, густіє. Тому не рекомендується вмикати прилад в електромережу відразу після завершення етапу перевезення. Компресор відчуватиме граничне навантаження, що спричинить зниження загального ресурсу роботи або зовсім виведе його з ладу.
При транспортуванні в зимовий час виробники рекомендують залишити техніку у вимкненому стані на добу та більше. Масло всередині двигуна досягне кімнатної температури, а весь конденсат, що утворився від температурного перепаду, випарується.
Транспортування такої чутливої техніки — досить складне завдання. Якщо пропустити хоча б один пункт, можуть виникнути серйозні поломки. Тому слід передбачити всі ризики та звернутися за допомогою до логістичної компанії.