Як швидко організувати переїзд?

Як швидко організувати переїзд

Багато хто запитує, як переїхати в нове житло з усім нажитим майном без зайвої метушні? Такі моменти трапляються нечасто, тому при виникненні перспективи переїзду деякі люди зазнають сильного стресу, причому ще задовго до того, як розпочинаються збори. Як правильно організувати переїзд, що робити при заселенні до нової квартири і як вчинити зі старим житлом – читайте далі.

Підготовка та упаковка речей — чек-лист для переїжджих

Перше, що потрібно зробити — це ретельно спланувати переїзд, продумавши все до найменших подробиць. Розбийте весь підготовчий процес на кілька етапів: продаж при необхідності старої квартири та пошуки нової, підготовка речей, самостійна організація вантажоперевезення або квартирний переїзд під ключ, а також облаштування нового житла.

Слідуючи нашому плану, ви зможете самостійно підготуватися до майбутнього від’їзду:

  1. Позбавтеся зайвого. Розбираючи гардероб та антресолі заздалегідь, ви напевно знайдете речі, посуд, меблі та техніку, якими давно не користуєтесь. Віддайте їх на благодійність, спробуйте продати чи просто викиньте.
  2. Складіть список найнеобхідніших речей. Позбавивши себе непотрібних предметів, вам простіше буде налаштуватися на новий етап у житті. До того ж, у процесі переїзду ви заощадите місце в ящиках.
  3. Упакуйте речі. Не варто відкладати цей крок на останній день. Організуйте збір заздалегідь без зайвої метушні та поспіху.
  4. Підготовка та розбір меблів. Максимально розберіть меблі, так зручніше вантажити та перевозити, а також значно зменшується ймовірність пошкодити її. З комодів та шаф витягніть полиці та ящики, інакше в процесі транспортування вони можуть випадково рухатися або випасти, пошкодивши щось інше.
  5. Упаковка техніки. Придбайте спеціальні гофрокартонні короби, захисну плівку та клейку стрічку. Помістіть кожен побутовий прилад у ящик, ретельно підібравши його розмір. Для цього заздалегідь варто виміряти габарити приладів.

Запасіться матеріалом для упаковки та не забувайте про те, що потрібно підписувати кожну скриньку. Використовуйте різнокольорові наклейки, помічаючи коробки. Це позбавить вас від хаосу на новому місці та прискорить процес розпаковування речей, а також скоротить час роботи вантажників, заощадивши сімейний бюджет.

Як вибрати машину для перевезення речей?

Як вибрати машину для перевезення речей

Неважливо, купили ви нове житло або переїжджаєте в орендовану квартиру, спочатку слід вирішити, які меблі та техніку ви берете з собою – це залежить від габаритів нового житла. Чи має сенс перевозити громіздкі шафи та комоди, чи краще надалі обзавестися новими меблями, які краще відповідатимуть інтер’єру.

Заздалегідь продумайте, як розмістити меблі, щоб не перетягувати її з місця на місце. Після зняття вимірів з ліжок, гардеробу, комодів, холодильника, телевізора та інших предметів, вам буде простіше зрозуміти майбутні обсяги перевезення, а отже, буде легше підібрати транспорт.

Вибір компанії з перевезення та команди вантажників

Організація швидкого переїзду — це не причина для того, щоб впадати в панічний настрій, тим більше, що при ретельному розгляді процесу він здається не таким вже й складним. Для початку слід зрозуміти, хто всім цим займатиметься. Можна залучити команду професіоналів, вдавшись до послуг компанії з перевезення. З фінансового погляду — спосіб витратний, але при переїзді з великою кількістю речей важко обійтися без допомоги спеціалістів.

За наявності власного автотранспорту для переїзду в межах одного міста деякі люди вважають за краще самостійно перевозити речі. Але в такому разі термін переїзду може тривати на кілька тижнів. Інша річ, коли потрібно переїхати швидко або на велику відстань, наприклад, в інше місто. Тоді слід найняти вантажну машину та вантажників, які оперативно зроблять все за вас.

Підготовка нової квартири для переїзду та прибирання старої

Перед тим як заносити речі в нове житло, подбайте про підготовку квартири, захистивши насамперед укоси. Ці місця в будинку страждають найбільше, при переносі великогабаритних коробок їх часто зачіпають. Підлогове покриття краще застелити газетами або плівкою, адже команда вантажників не стане щоразу знімати взуття, заносячи новий ящик.

Переконайтеся, що все у квартирі в робочому стані:

  • розетки;
  • освітлювальні прилади;
  • сантехніка.

Стару квартиру також необхідно упорядкувати, прибрати сміття та пил, адже новим мешканцям буде приємніше заїхати до прибраного приміщення. Якщо ваш час обмежений, скористайтеся послугами компанії, яка надає клінінг послуги. У деяких випадках краще виконати мінімальний косметичний ремонт, адже непрацюючі освітлювальні прилади і сантехніка, плінтуси, що відходять, і шпалери, що відвалюються, навряд чи припадуть до смаку новим власникам.

Вирішення останніх проблем на старому місці проживання

І головне у всій цій метушні не забудьте попередити ваших рідних, близьких, друзів та колег по роботі про ваш переїзд, адже взявши пару днів відпустки, ви навряд чи зможете вирішувати робочі питання, що раптово виникають, і відповідати на дзвінки по телефону. Повідомляючи друзів та близьких, ви можете заручитися необхідною підтримкою, а також попросити про допомогу. Адже пара зайвих рук завжди стане в нагоді, особливо якщо ви не скористаєтеся послугами професіоналів.

Не забудьте також залишити контактні дані старим сусідам, на той випадок, якщо вас хтось шукатиме.