Вантажоперевезення – це по-справжньому потрібна послуга, без якої багатьом нам не обійтися у житті. І люди, і організації звертаються за нею в транспортні компанії з різних причин: 

 • переїзд; 
 • перевезення обладнання; 
 • доставка покупок доставка продукції складу; 
 • переміщення товару між магазинами; 
 • перевезення ліків; 
 • перевезення великогабаритних предметів; 
 • доставка техніки; 
 • і багато іншого. 

Класифікація вантажоперевезень

Частіше за все вантажні перевезення розрізняють з географічної точки зору.

 1. Міжнародні.

Для цього способу транспортування характерно те, що склад відправлення посилок та склад прибуття розташовані у різних країнах. Для того, щоб привезти об’єкти в призначений склад, часто необхідно перетнути не один кордон. А це означає, що треба отримати певні дозволи та пройти бюрократичні процедури. Транспорт для міжнародних перевезень повинен бути в чудовому стані, тому перед кожною поїздкою потрібно перевіряти технічні характеристики транспорту.

 1. Міжрегіональні. 

Цей вид транспортування пов’язані з переміщенням посилок всередині країни між регіонами. Цей вид переміщення вантажів є затребуваним серед приватних компаній. Але незважаючи на те, що державні кордони під час перевезення товару не перетинаються, таке транспортування передбачає отримання встановлених дозволів. 

При виборі транспорту для перевезення вантажів з одного пункту в інший, основними критеріями будуть час доставки та вартість. Замовнику може бути цікавим перелік вимог до вмісту посилки та документальне оформлення. За рахунок надійної та зрозумілої системи організації транспортної логістики легко вибрати відповідний спосіб, навіть не будучи фахівцем у даній сфері.

Види способу доставки

Вантажоперевезення допомагають вирішувати різні завдання. І для кожної з них підходить той чи інший транспорт для вантажів: 

 1. наземний;
 2. автомобільний; 
 3. залізничний; 
 4. авіа чи повітряний. 

Усі види транспорту для перевезення вантажів мають свої особливості.

Наземні автоперевезення

Автоперевезення – це найпопулярніший варіант в нашій країні. Перевезення вантажів наземним транспортом часто замовляють як фізичні, так і юридичних осіб. До складу основних вантажних автомобілів входять: вантажівки, фургони, фури, мікроавтобуси.  Цей вид вантажоперевезень має низку переваг. 

 1. Недорога вартість.
 2. Можливість відправлення вантажів до найвіддаленіших куточків країни. 
 3. Також незаперечним плюсом автоперевезень є те, що вантажі не потрібно по декілька разів завантажувати та розвантажувати у дорозі до місця призначення.
 4. Оперативно та швидко можна доставити замовлення з пункту А до пункту Б. 

Наземним транспортом ви можете відправляти вантажі практично будь-якої маси та габаритів. Потрібно лише правильно вибрати машину. У чому вам обов’язково допоможуть співробітники з відділу логістики вантажоперевезень. 

Автомобільні перевезення можна контролювати весь час, поки вантаж у дорозі. Це завдання водія. А ще замовник може вирушити сам супроводжувати вантаж, або доручити це одному зі своїх співробітників. 

Але крім переваг, завжди є маленьки недоліки:

 • обмеження за розмірами, і дуже великогабаритний предмет може просто не поміститися в жодну машину. 
 • вартість залежить від відстані, тому деякі перевезення можуть вийти дорогими і невигідними;
 • автотранспорт не доставить вантаж туди, де немає доріг;
 • до деяких віддалених місць країни неможливо здійснити навесні чи восени через розмитість дорожнього полотна. 

Підбір транспорту для вантажів залежить від габаритів та безпечності. Але є альтернативні варіанти доставки вантажів.

Залізничні перевезення

Залізниця це альтернатива автомобільним перевезенням крупногабаритних та специфічних грузів. Цей спосіб, як і будь який інший також має свої переваги, та недоліки. Очевидними перевагами є надійність і високий рівень безпеки вантажу, а також мобільність залізничних вантажоперевезень. 

А ось до мінусів можна віднести труднощі з оформленням вантажу, потрібно багато часу та велика кількість документів. Відправити його ви можете лише у ті місцевості, де є залізничні колії та станції. Варто звернути увагу, що перевезення залізницею найзручніше здійснювати в контейнерах або вагонах. 

Повітряний транспорт та авіаперевезення

Це дуже популярний спосіб доставки вантажів у межах однієї країни чи по всьому світу. Переваг у авіаперевезень чимало. Це максимальна безпека вантажоперевезень щодо їх збереження. Крихкі та рідкісні речі краще переміщати саме повітрям. Також при доставці літаком ваш вантаж максимально захищений від крадіжок, у зв’язку із найсуворішим контролем в аеропортах. 

Якщо ваш вантаж подорожує літаком, то він пройде митний огляд лише двічі – під час навантаження та розвантаження, а не при перетині кожного кордону. Літак може доставити вантаж до найвіддаленіших куточків планети, де немає ні автомобільних, ні залізниць. Причому це зробить максимально оперативно. В цілому авіаперевезення – це найшвидший спосіб доставки вантажу. Що робить його єдино прийнятним для перевезення продуктів, що швидко псуються. 

Щодо негативних моментів. Це звичайно висока вартість вантажоперевезень та обмеження щодо місткості – особливо великогабаритні вантажі можуть не прийняти на борт. Ну і, звичайно, ви не зможете відправити повітрям вантаж туди, де немає аеропорту. Варто ще відзначити залежність від погоди як один із недоліків авіаперевезень. 

Морські та річкові перевезення 

Це досить недорогий вид вантажоперевезень. Завдяки чому він, звичайно, міг би бути дуже популярним. Але скористатися таким способом доставки вантажу ви зможете тільки в районах, де добре розвинене морське та річкове сполучення, а їх не дуже багато. Давайте розглянемо всі плюси і мінуси вантажоперевезень по воді. 

Переваги:

 • низька вартість вантажоперевезення;
 • велика місткість морського і річкового транспорту;
 • відсутність обмежень пропускної спроможності. 

До мінусів відносять зовсім не високу швидкість перевезення вантажів та мале охоплення районів, у яких розвинуто морське або річкове сполучення, і є порти зі спеціальним обладнанням для розвантаження та навантаження суден. 

Що вибрати саме вам? 

Отже, ми розглянули різні види вантажоперевезень: наземні, залізничні, повітряні та водні. І зрозуміли, що, хоча кожен спосіб доставки вантажів має масу переваг, у всіх з них є мінуси. Але головне те, що у вас є вибір і різні варіанти перевезення ваших товарів або речей. Зверніться в надійну транспортну компанію з перевезення вантажів і вам допоможуть виконати завдання з вантажоперевезення, якою б складною вона не була.