Як розібрати диван для перевезення?

При квартирному переїзді доводиться мати справу з організацією багатьох моментів. Один із них — перевезення дивана. Це один із найбільш громіздких предметів м’яких меблів, який навіть у розібраному вигляді займає багато місця. Без попередньої підготовки самостійно виконати таке завдання досить проблематично. Але дотримуючись наших рекомендацій, перевезти диван буде набагато простіше.

Перелік необхідних інструментів для розбирання дивана

Незалежно від того, який тип м’яких меблів використовується, всі конструктивні деталі скріплені між собою різноманітними елементами. Кількість кріплень та місце їх розташування змінюватимуться в залежності від моделі самого дивана. Найчастіше для кріплення використовуються самонарізи або єврогвинти, шурупи, болти, гайки. Деякі виробники додатково використовують шканти (дерев’яні циліндри) та куточки.

Для надання естетичного вигляду в різних моделях елементи кріплення заховані під оббивкою, тому перш ніж розібрати диван, необхідно акуратно відокремити її від корпусу. Щоб зняти тканину або будь-який інший оббивний матеріал, рекомендується використовувати:

  • плоску викрутку;
  • плоскогубці.

Вони допоможуть акуратно підчепити скоби та усунути цвяхи без пошкодження самої оббивки. Можна також використовувати гвоздодер.

Для подальшого розбирання можуть знадобитися:

  • комплект викруток різних розмірів;
  • пасажири;
  • шуруповерт;
  • комплект гайкових ключів.

Окремо варто підготувати пакувальний матеріал, який використовуватиметься для тимчасового зберігання кріпильних елементів та інших комплектуючих.

Всі болти, гайки, саморізи краще складати в окремі ємності. Не забудьте підписати їх, якщо планується розбирання меблів, щоб не переплутати з фурнітурою від шафи або ліжка.

Як розібрати кутовий диван?

Подібні моделі відразу впізнаються за рахунок двох спальних місць, прикріплених до кута, та збільшених габаритів. Щоб коректно розібрати кутовий диван, рекомендується дотримуватися наступних порад:

  1. Для початку зніміть усі подушки та чохли, якщо вони кріпляться на резинці.
  2. Акуратно усуньте оббивку, в більшості випадків вона прикріплена степлером.
  3. Демонтуйте боковину.
  4. Обережно зніміть м’які сидіння — якщо вони прикріплені до каркаса, спершу відкрутіть болти.

Сам кутовий елемент не потрібно розбирати. На цьому основний етап закінчено. У разі, якщо у вашому дивані використовуються механізми трансформації, приховані системи зберігання, рекомендується скористатися допомогою професіоналів.

В кінці не забудьте надійно запакувати всі елементи і підготувати їх до транспортування. Якщо в корпусі використовуються дерев’яні елементи, вони потребують додаткового захисту. Для цих цілей підійде пухирчаста упаковка або гофрокартон.

Розбирання прямого дивана

Спочатку послідовність дій не відрізняється від розбирання кутової моделі. Необхідно зняти подушки, чохол та оглянути поверхню. У тому випадку, якщо елементи кріплення приховані під тканиною, її досить підняти, усунувши скоби плоскою викруткою. Якщо оббивка кріпиться невеликими гвоздиками, у такому разі необхідно вдатися до допомоги гвоздодера.

Далі необхідно:

  1. Розмістити сидіння на спинці, надавши вертикальне положення.
  2. Усунути елементи кріплення на боковині.
  3. Відкрутити фурнітуру та фіксатори, які використовуються для утримання сидіння.

Якщо необхідно розібрати диван «єврокнижка», часу знадобиться менше. Достатньо тільки відкрутити механізми для нижньої частини, що виїжджає, і зняти боковину.

Якщо у вашій моделі використовується більш складний механізм, наприклад типу «акордеон», рекомендується скористатися послугами професіоналів, які додатково підготують диван до транспортування.

Як підготувати диван до транспортування?

Незалежно від використовуваного типу конструкції та матеріалу самої оббивки порушення правил транспортування здатне завдати шкоди цілісності. Тому рекомендується:

  • на поверхні з м’якою оббивкою накласти спеціальні транспортувальні чохли – вони універсальні, виконані з брудовідштовхувальних матеріалів і фіксуються за допомогою ременів;
  • під захисні чохли краще підкласти пледи або м’яку тканину – для надання додаткового ізоляційного шару;
  • кути та ніжки, якщо немає можливості демонтувати останні, рекомендується захистити гофрокартоном або пухирчастою плівкою – щоб запобігти пошкодженням;
  • рекомендується вийняти всі ящики та відкрутити фурнітуру — інакше вони можуть зламатися під час транспортування.

Самостійно розібрати м’які меблі буває не так складно, а ось для перевезення дивана рекомендується замовити вантажне таксі.

Як перевезти диван без пошкоджень?

Найчастіше м’які меблі транспортуються у розібраному вигляді. Але навіть у такому разі рекомендується скористатися ліфтом або вантажним витягом. Виносячи деталі через вхідні двері, рекомендується встановити каркас на довгу сторону. Головне, не зачепити у процесі стіни чи сходи.

Для перевезення дивану краще використовувати спеціалізований вантажний транспорт із закритим кузовом. Важливо, щоб були присутні тент або дах. У такому випадку диван та всі його складові будуть захищені від пилу, опадів та негативного впливу вітру. На дно вантажівки рекомендується вистелити кілька шарів картону або пухирчастої упаковки. Вони відіграють роль бар’єру та ізоляції, нівелюючи можливу вібрацію при їзді.

Саме перевезення дивана можна здійснювати не тільки стоячи, а й на ребрі. Незалежно від цього корпус необхідно закріпити спеціальними ременями, а вільний простір між стінкою вантажівки та каркасом корпусу рекомендується заповнити ковдрами чи листами пінопласту. Під час навантаження перевірте, щоб у диван нічого не впиралося. В іншому випадку полиці, ящики або ніжки здатні пошкодити оббивку навіть через упаковку.

Не рекомендується перевозити диван на даху легкового автомобіля. Вона просто не призначена для подібних вантажів, навіть при використанні спеціальних ременів.