Куди вивозити будівельне сміття?

Ремонтні роботи або переїзд рідко обходяться без утворення відходів. Зайва упаковка, старі речі, уламки меблів, залишки фарби та цементу належать до будівельних відходів. Самостійна утилізація сміття незаконна. Баки, встановлені поряд з будинками, просто не призначені для будівельного сміття, складати мотлох після ремонту поряд також заборонено. Вирішити подібне завдання насправді досить просто – необхідно звернутися за допомогою до спеціальної компанії.

Вивіз будівельного сміття

Що потрібно знати про вивезення та утилізацію будівельного сміття?

Залежно від типу виділяють сміття:

  • великогабаритний;
  • дрібний.

До першої групи відносять сантехніку, арматуру, труби, двері та різноманітні меблі, а до другої — биту цеглу, залишки бетону, штукатурки та фарби. Щоб уникнути непорозумінь із владою та сусідами, рекомендується у найкоротші терміни вирішити питання утилізації.

Необхідно знайти спеціалізований транспорт для вивезення, вирішити питання навантаження. Зламані меблі, техніка, що не підлягає відновленню, також відносяться до великогабаритних відходів.

Найпростіше довірити вивіз будівельного сміття фахівцям. Співробітники подібних фірм надають не лише послуги перевезення, а й вантажників, які допоможуть зібрати та завантажити сміття.

Подібні фахівці знають, куди викидають будівельне сміття, оскільки оформили спеціальні дозволи-допуски до спеціальних полігонів. Подібні сміттєзвалища спеціально створені для зберігання великогабаритного мотлоху.

Як організувати вивезення будівельного сміття без наслідків?

Перед тим, як подавати заявку компанії, яка допоможе вивезти відходи, рекомендується провести деякі підготовчі роботи. Подібний підхід допоможе визначити, наскільки велика машина знадобиться під час навантаження, чи виникне потреба у спеціалізованому транспорті та кількість вантажників для виконання поставленого завдання.

По можливості рекомендується дрібне сміття (бита цегла, обрізки гіпсокартону, залишки цементу та інше) упакувати в мішок. Подібний підхід допоможе заощадити місце під час навантаження.

Усі підготовчі роботи варто робити на окремому майданчику – це може бути як одна з кімнат квартири, так і гараж. Сортувати сміття на вулиці не вдасться: це може стати на заваді вашим сусідам.

Як упакувати будівельне сміття?

Старі віконні рами, розібрані меблі та міжкімнатні двері відносяться до цілісних конструкцій і допоміжної упаковки не потребують. У деяких випадках досить просто обмотати їх плівкою, якщо ви хвилюєтеся, що в процесі перевезення деякі деталі можуть відпасти.

Дрібне будівельне сміття потребує спеціальної упаковки. Для цих цілей найкраще використовувати:

  • поліетиленові пакети – їх щільність коливається від 40 до 80 мкм, підходять для дрібного сміття, у тому числі залишків старих шпалер, але предмети з гострими кутами можуть пошкодити цілісність плівки;
  • поліпропіленові мішки – виділяються більшою щільністю та місткістю, тому можуть використовуватися для залишків цегли, труб, шматків старої штукатурки та бетону;
  • тканинна упаковка — підходить для транспортування важкого, об’ємного, але не гострого сміття, наприклад, залишків шпалер, старої упаковки, сухих будівельних сумішей;
  • картонні коробки — відрізняються місткістю і відмінно підходять для систематизації та тимчасового зберігання будь-якого мотлоху, крім вологого та мокрого.

Рекомендується заздалегідь продумати та придбати пакувальні матеріали, щоб поступово наповнювати їх у міру виконання ремонту.

Чому важливо подбати про правильну утилізацію?

Після проведення ремонтних робіт будівельне сміття займає багато місця, воно може заважати пересування по двору або всередині будинку. Додатково подібні відходи дуже запорошені, вони не призначені для тривалого зберігання.

Організовуючи правильну утилізацію будівельного сміття, ви також:

  • піклуйтеся про навколишнє середовище — цементні суміші, залишки фарби, крихти при тривалому зберіганні негативно позначаються на стані ґрунту;
  • дотримуєтеся законів — якщо утилізувати сміття в баки для побутової сміття, ви можете отримати адміністративний штраф.

До того ж, ви оперативно звільняєте територію своєї квартири або двору.

Самостійна організація утилізації будівельного сміття забирає багато сил та часу. Додатково, не кожна людина має доступ до спеціалізованого полігону. А послуги вантажників допоможуть вирішити ваше запитання протягом кількох годин. Достатньо лише звернутися до фахівців для отримання консультації.