Переїзд кішки в нову квартиру

Переїзд на нове місце проживання – сильний стрес для всіх членів сім’ї, в тому числі і для домашніх тварин. Особливо для котів, які складно адаптуються на новому місці і потребують попередньої підготовки. Щоб звести до мінімуму неприємні наслідки, рекомендується ретельно підготуватися до переїзду і знати, з якими проблемами улюбленців можна зіткнутися в процесі.

Переїзд кішки

Чому виникає стрес у кішки при переїзді?

Будь-які зміни в стабільному житті тварин призводять до переживання. Зміна лотка, звичного корму, поява новорічної атрибутики в будинку— все це провокує розвиток нервових переживань домашніх вихованців. А повна зміна місця проживання може спровокувати повноцінний стрес.

Переїзд з кішкою потребує особливої ​​підготовки квартири, нове місце може виявитися лякаючим. І щоб знизити ймовірні негативні наслідки, важливо підготувати вихованця до поїздки та самого дому. Усі ремонтні роботи мають бути закінчені, місце для кота підготовлено заздалегідь. Також не рекомендується купувати нову напувалку, лоток, миску та іграшки. Навіть якщо вони зносилися і мають потребу в заміні, краще зробити це потім, через кілька місяців.

Старі речі допоможуть адаптуватися улюбленцеві на новому місці, вони зберігають звичний аромат у незнайомому просторі, який так необхідний кішкам для звикання. Також рекомендується зберігати режим сну та неспання.

Підготовка кішки до переїзду

Багато в чому все залежить від дальності поїздки, але найголовніше — заздалегідь придбати комфортне перенесення. Вона повинна бути просторою і надійно закриватися, важливо, щоб відкривалася зовні з невеликим зусиллям. У такому разі вихованець не вирветься назовні. Рекомендується заздалегідь підібрати перенесення, в якій кішка з комфортом розміститься, при необхідності ляже або витягне лапи. Якщо перенесення нове, до неї улюбленець повинен звикнути. Найпростіше це зробити, якщо поставити всередину лежанку. Ймовірно, кішка зацікавляться і спатиме в ній.

У деяких випадках допоможе підгодовування в самій перенесенні. Необхідно давати невеликі порції ласощів, коли кішка заходить усередину або зацікавиться будь-яким іншим способом. Деякі моделі вже оснащені мисочками і напувалками, в які можна закладати їжу для привернення уваги.

Якщо улюбленець сильно реагує на будь-які зміни, навіть з попередньою підготовкою не здатний впоратися зі стресом і нервується – відмовляється їсти, пити, грати, змінює звичний ритм життя або місце для туалету – рекомендується порадитися з ветеринаром. Лікар допоможе підібрати легкі заспокійливі засоби, які допоможуть упоратися з переїздом.

Ідеально, якщо ви зможете виділити час і заздалегідь познайомити улюбленицю з новою квартирою або будинком. Досить просто ганьбити кішку на руках по кімнатах, заспокоюючи і розмовляючи з нею тихим голосом. Так вона зможе почуватися спокійніше.

Як організувати процес перевезення домашніх тварин?

Багато в чому все залежить від того, як далеко ви переїжджаєте. Для переїзду по місту достатньо привчити кішку до переноски і просто перевезти її на нове місце. Але якщо планується тривала поїздка більше години-двох, необхідно врахувати кілька нюансів. Перший – для подорожі залізничним транспортом кішці необхідний квиток, як і будь-якому подорожньому. Також варто заздалегідь отримати спеціальний документ, який підтверджує здоров’я тварини. Він дійсний всього пару днів. У день відправлення рекомендується не годувати і трохи напувати вихованця, щоб не сталося неприємностей у дорозі.

Самостійно організувати процес досить проблематично, особливо в стислі терміни. Необхідно приділити увагу багатьом деталям і можна просто щось упустити з виду. У такому випадку варто звернутися до спеціалістів, які допоможуть організуватиквартирний переїзд під ключ. Ви можете розраховувати на допомогу за:

  • збиранні меблів, речей, посуду, техніки і т. п.;
  • завантаження та розвантаження коробок у машину.

Досить лише повідомити компанії про наміри, а після ви отримаєте кілька запитань, відповіді на які допоможуть вирішити ваше завдання, в тому числі і як господарю кішки та інших вихованців.

Можливі проблеми з кішкою після переїзду і коли звертатися до ветеринара

Питання, як зняти стрес у кішки після переїзду, цікавить багатьох власників, щоб заздалегідь знати, як їм допомогти. Але перш за все варто пам’ятати, як саме проявляється сам розлад. Найчастіше це помітно за:

  • відмову від їди та води;
  • агресії;
  • зміна місця туалету.

Деякі вихованці можуть забиватися під дивани або забиратися на шафи, щоб до них не могли доторкнутися. Якщо подібна ситуація триває кілька годин, максимум до двох днів, — переживати не стоїть. Так відбувається процес адаптації. Але якщо ви помічаєте тривожні симптоми протягом трьох і більше діб, варто звернутися за допомогою.

Щоб звести до мініму ймовірні проблеми, рекомендується довірити процес переїзду на нове місце і перевезення тварин фахівцям, які зможуть взяти на себе контроль та надають інформаційну підтримку.