Що таке такелажні роботи?

Такелажні роботи – особливий комплекс заходів, що здійснюється при завантаженні, транспортуванні та розвантаженні великогабаритних вантажів. Подібна послуга актуальна при роботі з великогабаритними предметами. На відміну від подібних послуг, негабаритні перевезення здійснюються за допомогою спеціалізованої техніки. Подібне обладнання застосовується для кріплення, фіксації та подальшого переміщення різних вантажів, у тому числі промислових масштабів.

Такелажні роботи

Особливості виконання такелажних робіт

Під такелажем мають на увазі різноманітні пристрої:

 • сталеві троси;
 • канати;
 • текстильні стропи;
 • ланцюги;
 • карабіни.

В залежності від ваги конструкції підбирається той чи інший тип інструменту. Але найголовніше правило – процес завантаження здійснюється без рідної упаковки виробів.

Подібна послуга актуальна при переїзді офісу або на нове місце проживання. Утилізація будівельного сміття, старих меблів, музичних інструментів здійснюється лише за допомогою досвідчених вантажників та спеціального обладнання. Необхідність у такелажних роботах виникає і тоді, коли багатоквартирний будинок не оснащений вантажним ліфтом. У такому разі без допомоги компанії фахівців та техніки не обійтися.

Вартість подібної послуги розраховується завжди індивідуально, оскільки в прайсі враховується поверховість, вага, габарити вантажу. Фахівці враховують план місцевості, яка техніка знадобиться в процесі, можливі складнощі при завантаженні та вивантаженні.

При необхідності в договір включають додаткові умови: демонтаж упаковки, встановлення та підключення техніки на новому місці, вивіз сміття та інше.

Основні види такелажних робіт

В залежності від ймовірної складності розрізняють:

 • прості;
 • середньо-складні;
 • складні.

До перших відносять транспортування великих предметів без залучення спеціальної техніки. Наприклад, для навантаження шаф, ліжка та інших меблів достатньо фізичної сили пари вантажників. При роботах середньої складності знадобляться також послуги крана-маніпулятора. У середньому доводиться працювати з масою не більше 20 тонн.

Для виконання робіт, що належать до складної категорії, необхідно використовувати обладнання та техніку з високою вантажопідйомністю, більше 50-55 тонн. Додатково знадобляться знання різних технік переміщення великих предметів та іншого монтажного обладнання.

Обладнання для такелажних робіт

Для виконання поставленого завдання може знадобитися різноманітне оснащення, в тому числі:

 • блоки — для зниження зусиль, що додається, під час підйому за рахунок зміни напрямку каната;
 • лебідка — для вертикального підйому та переміщення невеликих вантажів по горизонтальній площині;
 • поліспасти — використовуються з тією ж метою, що і блоки, але дозволяють працювати з вантажами більшої маси.

Окремо виділяються стропи, ланцюги та канати. Підбираються в залежності від ваги вантажу. Так, для перевезення музичних інструментів достатньо поліпропіленових строп, тоді як для підйому банкомату або сейфа необхідні виключно металеві ланцюги.

Такелаж під час переїзду

Якщо квартирний або офісний переїзд включає в себе транспортування меблів і компактної техніки, послуги такелажу для вас, швидше за все, не актуальні. Але це вирішення питання, якщо виникає необхідність завантаження:

 • великогабаритної техніки — плоттерів, холодильників Side-by-Side, серверів;
 • музичних інструментів — фортепіано, рояля, органу, барабанних установок або арфи;
 • банківської техніки — терміналів, сейфів, банкоматів.

Звернення до спеціалізованої компанії спростить процес навантаження та вивантаження предметів незалежно від їх ваги та габаритів. Фахівці візьмуть на себе вирішення питання з демонтажу, транспортування та підключення обладнання на новому місці. За необхідності можна порушити питання про утилізації старих меблів або техніки. Достатньо лише обумовити це заздалегідь.