Як перевозити кімнатні квіти?

Здійснюючи квартирний переїзд, не варто забувати про кімнатні квіти. Рослини не менше тварин сприйнятливі до різних стресових ситуацій. Тому, якщо порушити правила переїзду, то він зашкодить їм. Занадто висока або, навпаки, низька температура при транспортуванні в кузові машини, відсутність кріплень стебла, порушення правил перевезення негативно позначаються на стані рослин. Зберегти квіти, дерева та пальми в цілісності можна, дотримуючись деяких ключових рекомендацій.

Перевезення рослин

Чого розпочати підготовку квітів до перевезення?

Якщо плануєте переїзд містом, цей пункт можна опустити. Порада актуальна для далекого шляху, наприклад, в іншу область або країну. До перевезення квітів необхідно готуватися заздалегідь:

  • за пару днів до переїзду рекомендується припинити поливати рослини;
  • підготувати папір, ящики, плівку, скотч, коробки та інші пакувальні матеріали;
  • упаковувати рослини в тару в останній момент, щоб мінімізувати ризик травматизації.

У новому приміщенні також варто заздалегідь підготувати місце для квітів, з комфортним освітленням і необхідною температурою. Повітря в приміщенні має бути теплим, не гарячим і не холодним. Переконайтеся до поїздки, що в будівлі запущені системи кондиціонування та обігріву, в залежності від сезону.

Припинити полив за пару днів потрібно, щоб грунт за цей час зміг підсохнути. В іншому випадку навіть при легкому струсі грунт залишиться м’яким і пухким, він не втримає коріння і висипатиметься з горщика в дорозі. Запобігти подібній ситуації можна, підготувавши спеціальні картонні кола, які прикриватимуть шар землі. Заборонено використовувати плівку, пластик чи будь-які інші подібні матеріали. В іншому випадку утворюється ефект «теплиці», а на поверхні кришки збереться конденсат.

Як правильно запакувати домашні рослини та квіти?

Ключове правило безпечного перевезення рослин – надійна упаковка. Рекомендується використовувати:

  • картонні ящики;
  • мотузку;
  • скотч.

Розмір коробок підбирається індивідуально під параметри горщиків, якщо необхідно перевозити габаритні вазони. Невеликі рослини можна скласти в один ящик. В одну коробку краще не поміщати більше двох-трьох горщиків.

Основні рекомендації при упаковці:

  • невеликі рослини встановлюють у коробки, між горщиками необхідно прокласти ущільнювач, ящики потім запакувати і проробити в стінках отвори для повітрообміну;
  • гіллясті і середні по висоти квіти і кущі підв’язують до кілків, гілляста частина обертається папером, який захистить від пошкоджень, потім встановлюється в коробку;
  • великі дерева транспортуються без ящика, як тари використовуються мішки або щільні пакети, в які встановлюється вазон, а краї зміцнюються скотчем на рівні ґрунту.

Запобігти пересиханню при тривалій поїздці допоможе вологий мох, який доступний у спеціалізованих магазинах. Їм необхідно щільно вкрити верхній шар грунту. Після цього можна упаковувати горщики і вазони.

Правила безпечного транспортування рослин

Якщо відбувається не офісний переїзд, а всі речі занурюються в один транспорт, рекомендується:

  • завантажувати квіти в останню чергу, щоб першими їх розвантажити;
  • встановлювати ящики або вазони подалі від великогабаритних предметів, здатних пошкодити стебло або паростки;
  • за можливості використовувати фіксуючі ремені, які запобігнуть ковзанню по кузову;
  • встановлювати ящики та горщики поруч із кабіною водія: це місце, де тряска і вібрація відчуваються найменше.

Навіть якщо для рослин виділяється окремий транспорт, рекомендується, щоб це була велика вантажівка з критим кузовом. Стандартні легкові машини, навіть із найпростішим багажником, не підходять для подібних завдань.

Поради з догляду за квітами після переїзду

Ключове правило – необхідно відразу вивантажити горщики і перенести їх всередину приміщення, особливо якщо переїзд відбувається в холодну пору року. В іншому випадку коренева система зазнає сильного стресу в результаті різкого перепаду температур.

Після вивантаження в приміщенні горщик і стебло звільняються від паперу, мотузки та іншої упаковки. Швидкої адаптації сприятиме полив теплою водою, в яку можна додати трохи добрив, від серйозного підживлення поки варто утриматися. Якщо виявите зламані гілки або відірване листя, їх потрібно акуратно видалити.

Повноцінно удобрювати рослини рекомендується, тільки якщо ви не помітите поліпшення стану рослин через два-три тижні