При транспортуванні вантажів на великі відстані найважливіше значення має упаковка. Захист вантажу від пошкоджень – це одна з головних причин, чому потрібно звертатися до професіональних компаній з вантажоперевезень. Від неї безпосередньо залежить цілісність речей: як під час перевезення, так і при навантаженні чи розвантаженні. Особливо це стосується крихких вантажів: посуду, електроніки, антикваріату тощо. 

Потрібно заздалегідь врахувати особливості перевезення. Якщо вантаж планується кілька разів перевантажувати з одного транспорту на інший, тільки упаковка зможе захистити вміст посилки від випадкових пошкоджень. Тому упаковка вантажів для транспортування має таке важливе значення, і регламентується цілим рядом ГОСТів.

Різновиди пакувальної тари 

Існують основні різновиди тари для пакування речей: 

  • палети;
  • лати;
  • ящики;
  • коробки;
  • мішки;
  • плівки. 

Для кожної з них передбачено свій нормативний стандарт. Важливо правильно здійснити розміщення вантажу в транспортному засобі, щоб палеті не їздили по всьому фургону чи причепі. Для того щоб забезпечити стабільність кріплення вантажу перевізники використовують спеціальні ремені, якими затягують вантаж до бортів автомобіля. Таким чином він надійно закріплений, і можна лишній раз не переживати.

Особливо упаковка крихкого вантажу для транспортування має бути підібрана правильно – з урахуванням усіх плюсів та мінусів.

Рекомендації щодо упаковки вантажу

Зверніть увагу, що відповідальність за правильною упаковкою вантажу, що забезпечує його збереження в умовах транспортування, несе безпосередній відправник вантажу. Він повинен здійснити упаковку вантажу з урахуванням вимог перевізника, якщо у перевізника додатково не замовляли послуги з пакування речей. Саме перевізник контролює та вже бере на себе відповідальність за відповідність упаковки вимогам законодавства.

Поради:

  1. Підберіть упаковку, яка відповідає розмірам вмісту вантажу. Неповні коробки можуть зламатися, переповнені – розійтися швами. 
  2. Використання високоякісних відповідних матеріалів для пакування забезпечує надійне транспортування. Необхідно враховувати міцність та зносостійкість матеріалів, а також передбачити м’які прокладки всередині упаковки. 
  3. Використовуйте коробки із гофрованого картону. Для пакування цінних вантажів використовуйте зносостійкі двошарові картонні коробки. 
  4. З метою надійної фіксації предметів усередині упаковки використовуйте матеріали прокладки. 
  5. Щоб щільно закрити коробку, за відсутності обгорткової машини, перетягніть її широким скотчем. 
  6. Крихкі предмети не повинні торкатися один одного. Краще окремо, по одному, їх обернути. 
  7. Рідину перевозити тільки у судинах. Погано упакований вантаж може пошкодити решту.
  8. Порошки та сипучі речовини запакуйте у міцні поліетиленові пакети, запечатайте та помістіть у коробку з міцною основою. 
  9. Ретельно потрібно упакувати подарунки. Як правило, подарункове пакування не підходить для транспортування. 
  10. Для пакування згорнутих у рулон плакатів, карт та креслень використовуйте не циліндричні, а призма подібні тубуси. 
  11. Ретельно пакуйте невеликі предмети. Прокладіть м’який пакувальний матеріал між дисками, аудіо та відеокасетами. 
  12. Гострі предмети ретельно оберніть. Для їхнього пакування підходять щільні коробки. 
  13. Під час упаковки плоских та крихких предметів, наприклад вінілових пластинок, використовуйте картонні роздільники. При повторному використанні коробки зніміть всі наклейки та ярлики. 
  14. Не використовуйте старі коробки, що втратили форму. Не використовуйте для упаковки тканинні сумки, целофанову стрічку або мотузки для пакування посилок. 
  15. Важливо використовувати розміщення марків на вантажі типу «крихке» та «обережно». Може налипки і несуть тільки інформаційне повідомлення, проте дуже важливо.

Мінімізація витрат на пакування може призвести до пошкодження чи ще гірше до поломки. Тому не економте, та пакуйте речі правильно.