квартирный переезд в Киеве

Як запакувати речі для переїзду?

Згідно з актуальними соціологічними опитуваннями, майже кожен другий хоча б раз переїжджав на нове місце проживання. З них майже кожен третій здійснював квартирний переїзд двічі або навіть тричі. При цьому багато хто наголошує, що найбільш стресовий момент — підготовка речей до транспортування. Незалежно від того, чи плануєте ви переїзд на сусідню вулицю або в іншу область, необхідно керуватися деякими принципами, щоб зберегти речі в цілісності та прискорити процес їхнього розпакування.

Квартирний переїзд

Чому важливо упаковувати речі правильно?

Коректно підібрана упаковка, систематизація предметів, велика кількість стрейч-плівки та скотчу – необхідні вимоги, щоб спростити процес переїзду. Подібний підхід збереже у цілісності всі речі, навіть тендітну побутову техніку, прилади освітлення чи посуд.

Найкраще для транспортування використовувати рідну упаковку, яка дозволить правильно покласти будь-який предмет. Багато хто з них оснащується ручками для зручності перенесення. Вам залишиться лише правильно покласти їх, не забувши закрити коробку скотчем.

Якщо вам доводиться упаковувати одяг, техніку та меблі в іншу упаковку, рекомендується вдаватися до таких хитрощів:

  • уникайте порожнеч — це особливо актуально для крихких або, навпаки, занадто твердих речей;
  • не заощаджуйте на якості упаковки, не використовуйте розм’якшені коробки;
  • заздалегідь розрахуйте обсяг речей і яка упаковка може знадобитися для них.

І найголовніше – рекомендується в окрему сумку скласти речі першої потреби. Постільний, рушник, косметичка, речі на пару днів допоможуть зберегти час увечері при переїзді, коли не буде сил шукати необхідну каструльку, щоб приготувати вечерю.

Яка послідовність упаковки речей при переїзді?

Насамперед, необхідно окремо скласти все цінне: документи кожного члена сім’ї, банківські картки, коштовності, готівку та аптечку. У процесі переїзду вони можуть просто загубитися, тому виділіть невеликий рюкзак або сумку, яку завжди можна зберігати при собі.

Далі рекомендується збирати речі, орієнтуючись на правило зверху-вниз. Воно є актуальним як для спальні, так і для кухні. Найчастіше на верхніх полицях зберігаються найгабаритніші речі, що займають багато місця. Постільна білизна, ковдри, рушники та інші тканинні вироби можна покласти у великі пакети або спеціальні мішки. Подібна упаковка актуальна також для верхнього та несезонного одягу. Крихкі речі, наприклад, люстри і посуд, що рідко використовується, краще укладати поверх речей. Це допоможе зберегти місце під час транспортування та забезпечить додаткову цілісність.

Речі у всіх кімнатах збирайте поступово. Починайте з кухні, передпокої, закінчуйте спальнею. Не забувайте складати списки, де зберігаються якісь речі. Можете використовувати маркування. Прописуйте поверх упаковок кімнату та попереднє місце зберігання. Так ви зможете зрозуміти, які важливі речі знаходяться всередині і наскільки вони будуть актуальні в перші дні переїзду.

Як підготувати меблі до переїзду?

Ключове правило – складіть список предметів. Так ви зможете грамотно оцінити необхідний обсяг транспорту для транспортування, адже саме меблі є найбільш габаритним вантажем.

Додатково рекомендується:

  • розібрати столи, шафи, стільці, ліжка – це спростить упаковку та транспортування;
  • усунути знімні механізми та внутрішній вміст — актуально для меблів, які неможливо розібрати, це додатково запобігатиме можливим пошкодженням;
  • використовувати накладки є актуальними для кутів та ніжок;
  • складати меблі чарками — якщо є можливість, краще скласти в ряд табурети, стільниці покласти одна на одну;
  • відкрутіть ручки та іншу фурнітуру — так ви зможете заощадити місце та запобігти пошкодженню.

За необхідності можна замовити послуги з розбирання меблів у фахівців. У такому разі вони підготують все необхідне для транспортування, а потім знову зберуть усі предмети.

Що робити з посудом під час переїзду?

Якщо знати, як складати речі, не виникне проблем навіть при транспортуванні посуду. Рекомендується дотримуватися таких правил:

  • тарілки складати стосами по 5-7 штук, перекладаючи між ними поліетиленову або стрейч-плівку;
  • крихкі келихи, чашки, соусниці наповнювати папером або пінопластом, додатково обгорнути плівкою;
  • для транспортування використовувати коробки з твердим дном, на які можна викласти рушник або прихватки;
  • столові прилади та кухонне начиння краще скласти разом і закріпити зкотчем;
  • скляні кришки краще скласти окремо.

При складанні посуду рекомендується скористатися принципом від важкого до тендітного. Обов’язково залишайте вільне місце в коробці, яку заповніть м’якою тканиною або папером. Подібний підхід запобіжить биття посуду.

Як запакувати побутову техніку?

Питання транспортування побутової техніки — одне з ключових. Щоб запобігти пошкодженню дорогих приладів, необхідно дотримуватися таких правил:

  • незалежно від призначення, мікрохвильова піч або зволожувач повітря, відключіть електроніку від живлення і ретельно очистіть від можливих забруднень;
  • не транспортуйте техніку з залишками конденсату або вологи, щоб уникнути поломок;
  • від’єднуйте лотки, кришки, знімні кришки, страви, ніжки та інше — подібне дріб’язок тільки займає зайве місце в коробці;
  • всі проводи підключення краще скласти в одному місці, підписавши призначення;
  • дрібну техніку можна скласти в одній великій коробці, наприклад, стайлери, тримери, фени, бритви, зарядні пристрої та інше;
  • при транспортуванні великогабаритної техніки, наприклад холодильника, сушильної, посудомийної та пральної машинки, важливо міцно фіксувати дверцята ущільнювальними стрічками;
  • рекомендується використовувати рідну упаковку від приладів;
  • за можливості використовуйте для захисту кутів побутової техніки гофрокартон.

При перевезенні холодильника та пральної машинки рекомендується дотримуватись єдиного правила – заборонено транспортувати їх горизонтально. При навантаженні та вивантаженні допускається невеликий нахил.

Поради при переїзді

Ключова порада – починайте готуватися якомога раніше. В іншому випадку ви зіткнетеся з поспіхом, упаковуватимете речі з порушеннями і зможете просто пошкодити кілька з них. Завжди розподіляйте коробки за призначенням: подібні маркування допоможуть оперативно знайти потрібні дрібниці.

Якщо у вас немає часу для організації переїзду, рекомендується звертатися до фахівців, які допоможуть вирішити питання зі збиранням та транспортуванням.